O nas 

Po wielomiesięcznych przygotowaniach Fundacja Inkluzja – Edukacja Włączająca zaprasza Państwa do skorzystania z usług wyjątkowego miejsca, w którym i dziecko i Rodzic otrzyma wsparcie.

 

Centrum Rozwoju Dziecka „INKLUZJA”

ul. Sikorskiego 13 | Zamkowa 14A

Skawina

Tel: 504 295 132

czynne codziennie, od 8:00 – 15:00

Email: zipiinkluzja@gmail.com

 

Współpracujemy ze specjalistami z każdej dziedziny, jakiej potrzebuje dziecko, aby się lepiej rozwijać. Oferujemy świetnie wyposażone sale terapeutyczne i niezwykle kreatywne i indywidualne podejście do każdego dziecka. 


Nasza misja

Naszą misją jest zmienianie świadomości społecznej. Chcemy wyrównywać szansę i tworzyć społeczeństwo w którym, choć każdy jest inny, wszyscy są równi. Chcemy pomagać dzieciom z trudnościami w ich przezwyciężaniu. Pragniemy włączać każdego w społeczeństwo w taki sposób, aby nikt nie był ważniejszy ani mniej ważny. By każdy realizował swoje cele i zadania w harmonii z innymi.

Wszyscy wyznajemy zasadę: nie ma trudnych dzieci, są trudne sytuacje, wyzwania, a my jesteśmy tu po to, by pomóc je przezwyciężać.


Nasze gabinety

Posiadamy w obydwu lokalizacjach trzy w pełni wyposażone gabinety przystosowane do przeprowadzania zajęć psychologicznych, logopedycznych i pedagogicznych na różnych etapach kształcenia i rozwoju dziecka. Pomieszczenia te są małe i kameralne, ale w pełni dostosowane do potrzeb terapii.


Sala fizjoterapeutyczna oraz sala doświadczania świata

W placówce przy ulicy Sikorskiego mamy do dyspozycji przestronną salę do zajęć gimnastycznych. Posiadamy profesjonalny sprzęt pozwalający na prowadzenie fizjoterapii, ale również terapii Integracji Sensorycznej. Sali doświadczania świata: Oferujemy Państwu dostęp do w pełni funkcjonalnej Sali Doświadczania Świata. Dzieci mają tu możliwość stymulacji wszystkich zmysłów. Odbierają większą ilość bodźców niż w codziennym życiu przez co zwiększa się ich aktywność i ciekawość poznawcza. Co ciekawe konstrukcja sali wspomaga jednocześnie procesy wyciszania się i relaksacji. Sale do zajęć grupowych i szkoleń. W obydwu placówkach dysponujemy salami do pracy z różnymi (wiekowo i liczebnościowo) grupami. Wyposażenie pozwala zarówno na efektywną pracę z dziećmi jak i na prowadzenie zajęć dla rodziców, z wykorzystaniem pomocy multimedialnych.