Nasi specjaliści

 

Agnieszka Zawadzka
Opiekun dzienny

..czyli żłobkowa ciocia Aga. Od ponad trzech lat związana z Klubem Malucha Parkowe Skrzaciki. Certyfikowany, doświadczony opiekun dzieci do lat 3. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez różnorodne szkolenia i webinaria. Chodzący wulkan energii, z ogromną pasją i uśmiechem stara się pokazywać świat swoim małym podopiecznym. Uwielbia zajęcia plastyczne i wszelkie zabawy ruchowe. Prywatnie miłośniczka kryminałów i górskich wędrówek.

Patrycja Czubaj
Nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, Oligofrenopedagog, konsultant ds. autyzmu

Ukończyła studia na Uniwersytecie Pedagogicznym z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, oligofrenopedagogiki oraz zaburzeń ze spektrum autyzmu (ASD). Nieustannie kształci się na różnego rodzaju kursach, m.in.: integracja sensoryczna, sensoplastyka oraz animator czasu wolnego. W przedszkolu jest nauczycielem wspomagającym w grupie 5 i 6 latków oraz prowadzi zajęcia indywidualne z zakresu oligofrenopedagogiki.

Dorota Witkowska
Logopeda, Nauczyciel, Hortiterapeuta

Pedagog z wieloletnim doświadczeniem, logopeda, hortiterapeuta. Bardzo łatwo wchodzi w dobry kontakt zarówno z dorosłymi jak i – co najważniejsze – z dziećmi. Dużo się uśmiecha i ma pozytywny stosunek do życia – kiedy trzeba potrafi być też wymagająca. W wolnym czasie uwielbia czytanie książek – nie tylko tych naukowych, bardzo lubi pływać i spędzać czas przy dobrej muzyce. Zdobywa nowe kompetencje w hortiterapii przybliżając świat ogrodów dzieciom i Rodzicom. Prowadzi zajęcia z wczesnej nauki czytania u dzieci 3 letnich.

Izabela Dudek
Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Tyflopedagog, Nauczyciel Montessori

Pedagog nauczyciel, pedagog metody Montessori, tyflopedagog. Wspaniała Przyjaciółka Dzieci, rozumiejąca ich potrzeby, ale i wymagająca w stosunku do nich. Z pozytywną energią zaczyna każdy dzień. Nauczyciel informatyki, pasjonatka nauki programowania dla dzieci.

Magdalena Sternalska
Terapeuta zajęciowy, Terapeuta integracji sensorycznej

Ukończyła studia podyplomowe na kierunku integracja sensoryczna, a także przygotowanie pedagogiczne. Posiada kwalifikacje do prowadzenia terapii ręki. Praca z dziećmi sprawia jej wiele radości.

Sylwia Miętka 
 Nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, Terapeuta zajęciowy

Absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z terapią pedagogiczną. Animator czasu wolnego. Jej praca zawsze była związana ze światem dzieci. Wieloletnia wolontariuszka w rehabilitacyjnym szpitalu dziecięcym, korepetytorka oraz niania. Ucząc wykorzystuje różnorodne metody i techniki, a najchętniej te, dzięki którym dzieci wielozmysłowo poznają otaczający świat. Poza pracą interesuje się ogrodnictwem, zapalona florystka!

Katarzyna Prochownik
Nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Ukończyła studia podyplomowe z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego na Akademii Ignatianum w Krakowie oraz studia Nauki o Rodzinie na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie. W wolnych chwilach czyta książki oraz uwielbia wycieczki rowerowe.

Anna Antosiewicz
 Opiekun osoby niepełnosprawnej

Absolwentka Medycznej Szkoły Policealnej „Sukces” w Krakowie na kierunku Terapia Zajęciowa. Ponadto ukończyła kursy z zakresu pierwszej pomocy oraz animatora czasu wolnego. Praca z małymi dziećmi wymaga dużo cierpliwości i zaangażowania, ale dla niej to czysta przyjemność! Stara się mieć jak najlepszy kontakt z dziećmi, do każdego podchodzi indywidualne i poświęca mu maksimum swojego czasu. W wolnym czasie czyta książki oraz trenuje piłkę nożną.

Mateusz Malara
Oligofrenopedagog, Nauczyciel Wychowawca, Specjalista ds. resocjalizacji sądowej 

Ukończył studia z pedagogiki resocjalizacyjnej i sądowej, oraz roczny kurs z oligofrenopedagogiki. 6 lat doświadczenia w pracy jako pedagog i wychowawca. Pozytywne nastawienie do życia – wyznaje zasadę, że praca musi być przyjemnością a nie obowiązkiem. Zwolennik spędzania aktywnego trybu życia, również wśród dzieci.

Maria Chudy
Nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, Animator

Ukończyła studia na kierunku Pedagogika Ogólna z Edukacją Polonistyczną oraz Studia Podyplomowe z Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach z Filią w Cieszynie.

W  Fundacji pracuje 4 lata jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, prowadzi również z dziećmi zajęcia artystyczne W pracy z dziećmi wykorzystuje swoje zdolności plastyczne, techniczne, manualne oraz aktorskie, wcielając się w różne role. W swojej pracy stosuje techniki teatralne i pantomimę. Przez cały czas rozwija  swój warsztat nauczycielski poprzez udział w kursach i szkoleniach. Interesuje się zwierzętami, szczególnie kotami, ciekawą literaturą, muzyką oraz robótkami ręcznymi.

Monika Skrzyńska
Surdopedagog

Ukończyła studia licencjackie z zakresu surdopedagogiki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Interesuje się muzyką, tańcem oraz wpływem Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne na psychoruchowy rozwój dzieci. W wolnej chwili czyta książki, poznaje tajniki arteterapii. Chętnie bierze udział w kursach i szkoleniach o tematyce animacji, terapii ręki oraz zabaw terapeutycznych. Ukończyła min. I stopień kursu Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne i szkolenie z zakresu TUS. Wiedzę w dziedzinie Pedagogiki specjalnej zgłębia na studiach magisterskich EiRUzNI. W przedszkolu pracuje na stanowisku nauczyciela wspomagającego, prowadzi zajęcia rewalidacji indywidualnej.

Agnieszka Przybyłowska-Sudyka
SSP ZIPI INKLUZJA – Asystent Nauczyciela

Ukończyła studia podyplomowe na kierunku pedagogika. Obecnie kontynuuje studia podyplomowe na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Pracując z dziećmi utwierdziła się w przekonaniu, że praca nauczyciela jest tym czym chc zajmować się w życiu i nie wyobraża sobie innego zajęcia. W swojej pracy pragnie być dla dzieci nie tylko pedagogiem, ale także przyjacielem, który wesprze w codziennych zmaganiach z otaczającym światem, cieszy się z każdego sukcesu i osiągnięcia, choćby najmniejszego.

Katarzyna Franków
Nauczyciel Języka Angielskiego

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, posiada również międzynarodowy certyfikat językowy wydany przez Cambridge University w Anglii. Absolwentka metodyki nauczania języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Nauczycielka języka angielskiego zarażająca swoich uczniów pasją do języków obcych. Swoje działania opiera na metodzie TPR oraz CLIL.

Barbara Lehrfeld
 Nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu na kierunkach pedagogika wczesnoszkolna z przedszkolną oraz politologia. W przedszkolu jest nauczycielem wychowawcą w najmłodszej grupie 2,5-4 latki.

Ewelina Dziechciowska
Psycholog, Nauczyciel

Ukończyła psychologię na Akademii Ignatianum w Krakowie. Uwielbia pracę z dziećmi, nieustannie poszukuje kreatywnych i nietuzinkowych pomysłów na prowadzenie zajęć. W wolnym czasie lubi spacerować po górach, czytać książki, podróżować.

Małgorzata Kęs
SSP ZIPI INKLUZJA – Asystent Nauczyciela

Ratownik WOPR, którego serce zabiło miłością, głównie do dzieci i zwierząt. Jej marzeniem jest połączyć pasje z pracą, terapie które mają rozwijać i uszczęśliwiać jej podopiecznych. Poza pracą w Fundacji pomaga zwierzętom. Od lat zafascynowana behawiorystyką zarówno psów, koni jak i ludzi, dlatego szkoli się w kierunkach dogo i hipoterapii. Planuje ukończyć studia z oligofrenopedagogiki. Jako fotografowi na zajęciach z dziećmi towarzyszy jej aparat, który pomaga uwieczniać ich uśmiechnięte twarze. Na co dzień wita dzieci uśmiechem. Z pełnym zaangażowaniem stara się prowadzić je przez świat wypełniając nie tylko płótno kolorami, lecz właśnie życie jej podopiecznych. Bliska jej sensoplastyka. W wolnym czasie przemierza górskie szczyty z jej ukochanym psiakiem.

Ireneusz Milc
Nauczyciel, Katecheta

Absolwent Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie na kierunku Teologia. Informatyka – to kolejna pasja naszego specjalisty. W wolnych chwilach czas spędza przy dobrej książce. Lubi podróże oraz aktywne spędzanie czasu.

Justyna Tomczykiewicz
Nauczyciel wspomagający, Psycholog

Ukończyła Psychologię kliniczną i osobowości, także Przygotowanie pedagogiczne na WSB w Nowym Sączu. Obecnie poszerza swoją wiedzę na studiach podyplomowych na kierunkach: Pedagogika Opiekuńczo- wychowawcza, Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, Oligofrenopedagogika z elementami psychologii rewalidacyjnej. Uwielbia polskie morze. W wolnych chwilach lubi pływać, czytać literaturę psychologiczną. Słucha muzyki klasycznej i relaksacyjnej. Praca z dziećmi sprawia jej ogromną radość.

Dyrektorzy Placówki

Magdalena Wardzińska
Wicedyrektor Pedagogiczny

Absolwentka wydziału pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim, a także Terapeutka Zajęciowa oraz dyplomowana Fizjoterapeutka. Ukończenie tych kierunków, kilkunastoletnie doświadczenie jako wychowawca, praca na stanowisku Wicedyrektora w Niepublicznej Szkole Podstawowej pozwalają mi na łączenie pracy z pasją i czynny udział w rozwoju i kształtowaniu młodych ludzi. Od 2020 roku rozpoczęłam swoją przygodę zawodową z Fundacją INKLUZJA jako Wicedyrektor Pedagogiczny. W swojej pracy staram się łączyć wszystkie aspekty zawodowe, by móc osiągać jak najlepsze rezultaty dydaktyczne. Bardzo ważny jest dla mnie w pracy wzajemny szacunek i zrozumienie oraz ścisła współpraca z Rodzicami w budowaniu miejsca bezpiecznego i przyjaznego dla Dzieci. Bardzo ważna jest dla mnie równowaga ciała i umysłu, dlatego oprócz aktywności pedagogicznej spełniam się w treningach MMA, bieganiu oraz malarstwie.

Joanna Komorowska
Dyrektor Pedagogiczny, Surdopedagog, Oligofrenopedagog, Terapeuta pedagogiczny

Absolwentka Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego, w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, polityki zarządzania oświatą, informatyki.Surdopedagog, oligofrenopedagog, terapeuta pedagogiczny. Swoje doświadczenie zdobywała pracując z dziećmi, młodzieżą z niedosłuchem, spektrum autyzmu oraz niepełnosprawnością intelektualną prowadząc terapię indywidualną, a także grupową. Jako dyrektor placówki oświatowej odpowiedzialna jest za całość pracy zarówno pod względem dydaktycznym jak i organizacyjnym.

Pracownicy Administracyjni

Małgorzata Kozak
Młodszy Specjalista ds. Administracji

Ukończyła studia licencjackie na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi i obecnie studiuje na kierunku zarządzanie projektami. Hobbistycznie również cukiernik. Skupia się dokładnie na swojej pracy i dba o dobre relacje z ludźmi. W jej życiu ważnym elementem jest pomoc zarówno ludziom jak i zwierzętom, dlatego też spełnia się jako wolontariuszka podczas zajęć Hipoterapeutycznych. Dziewczyna pełna entuzjazmu i starająca się być zawsze uśmiechnięta. Nadmiar energii przelewa również w sporcie. W Fundacji INKLUZJA – Edukacja Włączająca swoją przygodę rozpoczęła latem 2020 roku i uważa to za jedną z najlepszych decyzji w życiu. Na co dzień dokłada wszelkich starań, aby biuro Fundacji działało jak najlepiej i aby Rodzice mogli na nim polegać!

Milena Przystał
Młodszy Specjalista ds. Administracji, Asystent Prezesa Zarządu

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Finanse i Rachunkowość. Ukończyła również studia magisterskie z zarządzania. Praca z dokumentami to dla niej czysta przyjemność, dlatego sumiennie wykonuje obowiązki biurowe związane z administracyjnym funkcjonowaniem Fundacji. Osoba otwarta, łatwo nawiązująca kontakt z innymi ludźmi. Do życia podchodzi z uśmiechem, zarażając ludzi wokół pozytywną energią. Kocha zwierzęta, grę na gitarze, spacery oraz podróże – nie lubi się nudzić.

Pracownicy Niepedagogiczni

Małgorzata Oliwa
Intendent

Gosia to „Mózg” całego zaplecza Fundacji INKLUZJA, osoba, która wszystkie wie i zawsze każdemu pomoże 🙂 Osoba pogodna, przekazująca pozytywną energię wokół.

Renata Machaczka
Pomoc

Osoba otwarta, lubiąca pomagać innym. Pomoc w opiece nad dziećmi sprawia jej wiele radości. Osoba entuzjastyczna, zarażająca wszystkich uśmiechem i pozytywną energią!

Anna Chmielarczyk
Pomoc

Ania jest osobą niezwykle ciepłą, wykonującą sumiennie swoje obowiązki. Osoba otwarta, utrzymująca pozytywne relacje z dziećmi oraz z Rodzicami. Zawsze każdemu służy pomocą.

Tadeusz Uliasz
Konserwator

„Złota rączka” 🙂 nasz niezawodny i nieoceniony Pan Tadziu, dzięki któremu posiadamy wiele autorskich pomocy terapeutycznych!