Nasze usługi

 

Nasze usługi obejmują szeroko pojęty zakres usług wspierających rozwój dziecka. Zawiera się w tym zarówno pomoc psychologiczno-pedagogiczna, fizjoterapia, logopedia, jak i – jak we wszystkich naszych placówkach – kompleksowe wsparcie rodziny. Oto z jakiej oferty możecie Państwo skorzystać..

Zajęcia polisensoryczne

Czyli chwile spędzone w sali doświadczania świata. Pozwalają otworzyć się na doznania, które odbieramy wszystkimi zmysłami. Pomagają zrelaksować się, uspokoić myśli, wzmocnić koncentrację uwagi i rozwijać koordynację. Każdy może wynieść z nich coś wartościowego. 

Zajęcia z fizjoterapeutą

Proponujemy Państwu zajęcia z zakresu fizjoterapii, gimnastyki korekcyjnej, a także terapii Integracji Sensorycznej. Pracujemy nad ogólnym usprawnianiem motoryki dzieci, wadami postawy, wyrównywaniem ograniczeń motorycznych, a także koordynacją.

Zajęcia logopedyczne i neurologopedyczne

Chętnie obejmiemy swoją opieką zarówno dzieci, które mają drobne problemy artykulacyjne jak i dzieci niemówiące lub prawie niemówiące. Stawiamy na rozwój komunikacji, zarówno werbalnej jak i alternatywnej.

Zajęcia z Oligofrenopedagogiem

Propozycja dla dzieci z obniżoną sprawnością umysłową, w tym też dzieci z zaburzeniami ze spektrum Autyzmu.

Socjoterapia

Od pozostałych rodzajów zajęć odróżnia ją to że prowadzona jest w grupie. Chętnie pomożemy dziecku odnaleźć się w grupie rówieśniczej, a także w otaczającym nas świecie, wypełnionym różnymi grupami społecznym.

Zajęcia z psychologiem

Obejmujące zarówno wsparcie rozwoju emocjonalnego dziecka, jak i opiekę nad rodziną, w tym konsultacje i mediacje. Postrzegamy rodzinę jako całość i chętnie pracujemy zarówno z rodzicami jak i dziećmi.

Terapia pedagogiczna

Zajęcia dla dzieci z trudnościami rozwojowymi w tym szczególności zaburzeń zachowania (tzw „trudne, niegrzeczne dzieci”) oraz trudnościami w nauce. Zapraszamy zarówno dzieci ze stwierdzonymi zaburzeniami uczenia się (dysleksja, dysgrafia, dyskalkulia), jak i takie które przytłacza nadmiar obowiązków szkolnych. Pomagamy zrozumieć jak się uczyć i jak czerpać z tego satysfakcje. 

Doradztwo edukacyjne i zawodowe 

W miarę Państwa potrzeb chętnie pomożemy w wyborze ścieżki kształcenia, Państwa dzieci. Wskażemy gdzie można szukać wsparcia, a także pomożemy w określeniu mocnych stron dziecka, czy strategii uczenia się. Innymi słowy: pozwolimy Państwu wyposażyć dziecko w takie kompetencje, żeby jego start w dorosłe życie był jak najłatwiejszy.

Felinoterapia

Czyli zajęcia z kotkiem. Jesteśmy jednym z niewielu miejsc na mapie kraju, gdzie można skorzystać z zajęć w zakresie animaloterapii akurat z kotami. Kot jest w tym wypadku nie tylko miłym dodatkiem, ale może stanowić wspaniały pomost pomiędzy światem dzieci i dorosłych. Udowodniono również że kontakt ze zwierzęciem przynosi wiele korzyści medycznych. Oferta skierowana jest do każdego dziecka.


Nasza oferta stale się rozszerza, mamy coraz więcej kadry, a każdy z naszych specjalistów nieustająco zdobywa nowe kompetencje i uprawnienia. O kolejnych rozszerzeniach naszej oferty będziemy na bieżąco informować, ale zachęcamy do zadawania pytań. Chętnie dopasujemy swoje zajęcia do Państwa indywidualnych potrzeb.

 

Zapraszamy!