Nasi Pracownicy

Agnieszka Zawadzka

Opiekun dzienny

..czyli żłobkowa ciocia Aga. Od ponad trzech lat związana z Klubem Malucha Parkowe Skrzaciki. Certyfikowany, doświadczony opiekun dzieci do lat 3. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez różnorodne szkolenia i webinaria. Chodzący wulkan energii, z ogromną pasją i uśmiechem stara się pokazywać świat swoim małym podopiecznym. Uwielbia zajęcia plastyczne i wszelkie zabawy ruchowe. Prywatnie miłośniczka kryminałów i górskich wędrówek.

Patrycja Czubaj

Nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, Oligofrenopedagog, konsultant ds. autyzmu, nauczyciel wspomagający 

Ukończyła studia na Uniwersytecie Pedagogicznym z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, oligofrenopedagogiki oraz zaburzeń ze spektrum autyzmu (ASD). Nieustannie kształci się na różnego rodzaju kursach, m.in.: integracja sensoryczna, sensoplastyka oraz animator czasu wolnego. W przedszkolu jest nauczycielem wspomagającym w grupie 5 i 6 latków oraz prowadzi zajęcia indywidualne z zakresu oligofrenopedagogiki.

Maria Chudy

Nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, Animator
Ukończyła studia na kierunku Pedagogika Ogólna z Edukacją Polonistyczną oraz Studia Podyplomowe z Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach z Filią w Cieszynie. W Fundacji pracuje 4 lata jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, prowadzi również z dziećmi zajęcia artystyczne W pracy z dziećmi wykorzystuje swoje zdolności plastyczne, techniczne, manualne oraz aktorskie, wcielając się w różne role. W swojej pracy stosuje techniki teatralne i pantomimę. Przez cały czas rozwija swój warsztat nauczycielski poprzez udział w kursach i szkoleniach. Interesuje się zwierzętami, szczególnie kotami, ciekawą literaturą, muzyką oraz robótkami ręcznymi.

Barbara Lehrfeld

Nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu na kierunkach pedagogika wczesnoszkolna z przedszkolną oraz politologia. W przedszkolu jest nauczycielem wychowawcą w najmłodszej grupie 2,5-4 latki.

Małgorzata Dudek

Psycholog

Absolwentka Akademii Krakowskiej im. Frycza Modrzewskiego na kierunku Psychologia. Ukończyła Studium Pedagogiczne oraz Certyfikowany Kurs Trenera Umiejętności Społecznych. Obecnie rozwija się i zdobywa wiedzę w Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Krakowie. W swojej pracy stawia na zrozumienie potrzeb i rozwój emocjonalny dziecka. Uwielbia kontakt z przyrodą i przebywanie na świeżym powietrzu oraz posiada kwalifikacje do prowadzenia hortiterapii. W wolnym czasie lubi spacerować oraz słuchać muzyki i tańczyć.

Katarzyna Prochownik

Nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
Ukończyła studia podyplomowe z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego na Akademii Ignatianum w Krakowie oraz studia Nauki o Rodzinie na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie. W wolnych chwilach czyta książki oraz uwielbia wycieczki rowerowe.

Mateusz Malara

Oligofrenopedagog,
Nauczyciel Wychowawca,  Specjalista ds. resocjalizacji sądowej, nauczyciel wspomagający

Ukończył studia z pedagogiki resocjalizacyjnej i sądowej, oraz roczny kurs z oligofrenopedagogiki. 6 lat doświadczenia w pracy jako pedagog i wychowawca. Pozytywne nastawienie do życia – wyznaje zasadę, że praca musi być przyjemnością a nie obowiązkiem. Zwolennik spędzania aktywnego trybu życia, również wśród dzieci.

Karolina Polak

Psycholog

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku psychologia. Aktualnie kontynuuje studia podyplomowe na kierunku przygotowanie pedagogiczne dla psychologów. Otwarta na nowe doświadczenia zawodowe. W pracy z dziećmi zależy jej przede wszystkim na tym aby czuły się zrozumiane i wspierane. Prowadzi zajęcia rewalidacyjne które sprawiają jej najwięcej przyjemności. Prywatnie lubi aktywnie spędzać czas jeżdżąc na rowerze.

Michał Kisiel

Pedagog specjalny, nauczyciel wspomagający 

Ukończone studia magisterskie z pedagogiki resocjalizacyjnej- Akademia Ignatianum w Krakowie, wychowawca w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny, nauczyciel języka polskiego i historii.
Zainteresowania: wycieczki rowerowe, wycieczki w góry, podróże, psychologia.

Agnieszka Kierzkowska

Nauczanie biologii

Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku rehabilitacja ruchowa oraz podyplomowo wychowanie fizyczne. Ale zawsze moim zamiłowaniem była biologia a zawłaszcza anatomia i fizjologia człowieka. To skłoniło mnie do ukończenia Biologii na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie uczę biologii w szkole średniej i prowadzę zajęcia z rewalidacji – rehabilitacja ruchowa. Prywatnie pasjonuje się siatkówką i podróżami.

Izabela Dudek

Tyflopedagog

Pedagog nauczyciel, pedagog metody Montessori, tyflopedagog. Wspaniała Przyjaciółka Dzieci, rozumiejąca ich potrzeby, ale i wymagająca w stosunku do nich. Z pozytywną energią zaczyna każdy dzień. Nauczyciel informatyki, pasjonatka nauki programowania dla dzieci.

Piotr Tomasik

Nauczyciel przyrody

Geograf, absolwent Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ, przyrodnik z zamiłowania, lubiący omawiać i ukazywać procesy środowiskowe.

Joanna Bucka

Pomoc w grupie

Absolwentka Policealnego Studium Medycznego na wydziale Instruktor Higieny. Ukończyła kurs Pomoc Nauczyciela Przedszkola. Bardzo lubi pracę z małymi dziećmi. Pasjonuje się florystyką i ogrodnictwem. Uwielbia muzykę poważną i książki obyczajowe.

Paweł Wojdyła

Wychowawca, nauczyciel WF-u i świetlicy

Absolwent wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Sport to moja pasja jako nauczyciel mogę spełniać swoją pasję pracując z dziećmi i przekazywać im swoją wiedzę dotyczącą ruchu oraz kultury fizycznej. Prowadzący również od tego roku szkółkę piłkarską w Skawinie Football Academy dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz wieloletni zawodnik karate, boksu i K1.

Katarzyna Franków

Nauczyciel Języka Angielskiego
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, posiada również międzynarodowy certyfikat językowy wydany przez Cambridge University w Anglii. Absolwentka metodyki nauczania języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Nauczycielka języka angielskiego zarażająca swoich uczniów pasją do języków obcych. Swoje działania opiera na metodzie TPR oraz CLIL.

Wiesława Kozieł

Nauczanie j. angielskiego

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego – wydział filologiczny oraz Uniwersytetu Śląskiego – wydział geologii.
Mam to szczęście, że będąc nauczycielem i wychowawcą od ponad 20 lat, czerpię energię niezbędną do działania w środowisku szkolnym, pochodzącą właśnie od dzieci i młodzieży. Prawdą jest, że nie byłoby nas, nauczycieli gdyby nie uczniowie.
P.S. Energii mi jeszcze starcza, by w wolnym czasie popracować w ogródku czy pobiegać po lesie
i górach.

Barbara Pławecka

Prowadzenie zajęć z religii
Nauczyciel wychowania przedszkolnego, wczesnoszkolnego i katecheta Ukończyłam Wyższą Szkołę Filozoficzno- Pedagogiczna Ignatianum w Krakowie na kierunku pedagogika opiekuńczo- wychowawcza, Wyższą Szkołę im . Bogdana Jańskiego w Krakowie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna oraz Akademię Ignatianum w Krakowie na kierunku katecheza przedszkolna. Na co dzień jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego oraz katechetką na poziomie przedszkola. Lubię czytać i spędzać czas ze swoją rodziną i psem.

Iwona Radoń

Nauczanie plastyki, techniki i muzyki, nauczyciel wspomagający 

Od osiemnastu lat jestem wychowawcą i nauczycielem języka polskiego i plastyki w publicznej szkole ogólnodostępnej. Posiadam stopień zawodowy nauczyciela dyplomowanego oraz bogate doświadczenie dydaktyczne i wychowawcze. Doskonalenie zawodowe i systematyczne rozwijanie własnego warsztatu pracy to moje priorytety, więc mogę poszczycić się szerokim wachlarzem kwalifikacji zawodowych. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Filologii Polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Posiadam również uprawnienia do nauczania muzyki, plastyki i techniki oraz studia magisterskie z zakresu bibliotekoznawstwa i kurs kwalifikacyjny z zarządzania oświatą. Jestem także oligofrenopedagogiem. W pracy staram się być nauczycielem ambitnym, kreatywnym i innowacyjnym. Praca z dziećmi i młodzieżą niezmiennie daje mi dużo radości i satysfakcji.

Aleksandra Bąbka

Wychowawca, nauczyciel informatyki i religii, nauczyciel wspomagający

Ukończyła studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na kierunku teologia katechetyczno – pastoralna oraz studia podyplomowe z informatyki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
W szkole podstawowej uczy religii oraz informatyki. Jest także oligofrenopedagogiem oraz nauczycielem wspomagającym.

Magdalena Sipowicz

Surdopedagog

Dyrektorzy Placówki

Magdalena Wardzińska

Wicedyrektor ds. pedagogicznych przedszkola

Absolwentka wydziału pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim, a także Terapeutka Zajęciowa oraz dyplomowana Fizjoterapeutka. Ukończenie tych kierunków, kilkunastoletnie doświadczenie jako wychowawca, praca na stanowisku Wicedyrektora w Niepublicznej Szkole Podstawowej pozwalają mi na łączenie pracy z pasją i czynny udział w rozwoju i kształtowaniu młodych ludzi. Od 2020 roku rozpoczęłam swoją przygodę zawodową z Fundacją INKLUZJA jako Wicedyrektor Pedagogiczny. W swojej pracy staram się łączyć wszystkie aspekty zawodowe, by móc osiągać jak najlepsze rezultaty dydaktyczne. Bardzo ważny jest dla mnie w pracy wzajemny szacunek i zrozumienie oraz ścisła współpraca z Rodzicami w budowaniu miejsca bezpiecznego i przyjaznego dla Dzieci. Bardzo ważna jest dla mnie równowaga ciała i umysłu, dlatego oprócz aktywności pedagogicznej spełniam się w treningach MMA, bieganiu oraz malarstwie.

Bartłomiej Szwed

Wicedyrektor ds. pedagogicznych szkoły, nauczyciel historii i języka polskiego

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Krakowskiego Instytutu Rozwoju Edukacji. Nauczyciel języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Ukończone kursy i szkolenia z zakresu oświaty, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz szeroko rozumianej pracy z ludźmi. Udział i inicjowanie akcji charytatywnych. Przewodniczący Społecznego Komitetu ds. budowy Zespołu Placówek Oświatowych w Wielkich Drogach. Od 2019 roku Prezes Stowarzyszenia Nasz Dom-Nasze Wielkie Drogi.

Pracownicy Administracyjni

Małgorzata Kozak

Młodszy Specjalista ds. Administracji
Ukończyła studia licencjackie na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi oraz studia magisterskie na kierunku zarządzanie projektami. Hobbistycznie również cukiernik. Skupia się dokładnie na swojej pracy i dba o dobre relacje z ludźmi. W jej życiu ważnym elementem jest pomoc zarówno ludziom jak i zwierzętom, dlatego też spełnia się jako wolontariuszka podczas zajęć Hipoterapeutycznych. Dziewczyna pełna entuzjazmu i starająca się być zawsze uśmiechnięta. Nadmiar energii przelewa również w sporcie. W Fundacji INKLUZJA – Edukacja Włączająca swoją przygodę rozpoczęła latem 2020 roku i uważa to za jedną z najlepszych decyzji w życiu. Na co dzień dokłada wszelkich starań, aby biuro Fundacji działało jak najlepiej i aby Rodzice mogli na nim polegać!

Magdalena Podoba

Pracownik biurowy
Ukończyła studia licencjackie na kierunku ekonomia, oraz za niedługo ukończy studia magisterskie na kierunku zarządzanie finansami. W Fundacji Inkluzja od listopada 2021. M.in. sprawuje pieczę nad obiegiem dokumentów oraz w miarę możliwości zawsze stara się być pomocna dla pracowników. W wolnym czasie pielęgnuje powiększającą się kolekcję kaktusów i innych gatunków kwiatów. Wieczorami najchętniej spędza czas czytając książki lub pochłaniając kolejne sezony seriali. Poza pracą korepetytor matematyki. Ciepły czas stara się zawsze spędzić na spacerach ze swoimi psami lub na jeździe na rolkach.

Pracownicy Niepedagogiczni

Małgorzata Oliwa

Intendent
Gosia to „Mózg” całego zaplecza Fundacji INKLUZJA, osoba, która wszystkie wie i zawsze każdemu pomoże 🙂 Osoba pogodna, przekazująca pozytywną energię wokół.

Renata Machaczka

Pomoc

Osoba otwarta, lubiąca pomagać innym. Pomoc w opiece nad dziećmi sprawia jej wiele radości. Osoba entuzjastyczna, zarażająca wszystkich uśmiechem i pozytywną energią!

Anna Chmielarczyk

Pomoc

Ania jest osobą niezwykle ciepłą, wykonującą sumiennie swoje obowiązki. Osoba otwarta, utrzymująca pozytywne relacje z dziećmi oraz z Rodzicami. Zawsze każdemu służy pomocą.

Tadeusz Uliasz

Konserwator

„Złota rączka” 🙂 nasz niezawodny i nieoceniony Pan Tadziu, dzięki któremu posiadamy wiele autorskich pomocy terapeutycznych!