Plan zajęć dodatkowych na rok 2021/2022

Z uwagi na zaostrzenie reżimów sanitarnych musieliśmy ograniczyć dodatkowe zajęcia prowadzone przez specjalistów z zewnątrz. O zmianach w zajęciach dodatkowych będziemy informować na bieżąco. 

Nazwa zajęć Opis zajęć
1 Hortiterapia Terapia ogrodnicza. Korzystnie wpływa na sferę poznawczą, fizyczną, społeczną oraz emocjonalną. (cudowne zajęcia dla małych odkrywców wraz z Rodzicami).
2 Sensoplastyka Niczym nie skrępowane zajęcia kreatywne dla małych odkrywców pełne eksperymentów poznawczych.
3 Kółko artystyczne Nowe techniki, zabawa z kreatywnym tworzeniem prac plastycznych.
4 Nauka czytania sekwencyjno- symultaniczne dla dzieci od lat 3 Metoda czytania symultaniczno-sekwencyjna została opracowana przez prof. Jagodę Cieszyńską. Wykorzystywana jest w pracy z dziećmi, które nie umieją jeszcze czytać oraz z dziećmi u których mogą wystąpić problemy z nauką czytania ( zagrożone ryzykiem dysleksji). Z wielkim powodzeniem i bardzo szybko dzieci uczą się w ten sposób czytać bez problemów edukacyjnych. Metoda ta stosowana jest od wielu lat, a jej podstawy oparte są na wynikach licznych badań neuropsychologicznych oraz wieloletnich doświadczeniach terapeutycznych i logopedycznych. Metoda ta daje doskonałe efekty, gdyż wykorzystuje naturalną skłonność każdego człowieka do mówienia sylabami. Nauka czytania naśladuje etapy rozwoju mowy dziecka ( od samogłosek, sylab, przez wyrażenia dźwiękonaśladowcze do wyrazów i zdań). Nauka czytania odbywać się będzie w ramach grup przedszkolnych poprzez zabawę . W czasie zajęć będziemy również stymulować funkcje poznawcze - analizę i syntezę słuchową, wzrokową, kategoryzację, ćwiczenia pamięci, szeregi i sekwencje. Dzięki tej metodzie rozwiniemy u dzieci kreatywność, gotowość podejmowania wyzwań edukacyjnych i ułatwimy dobry start w szkole.
5 Zajęcia biblioteczne Biblioteka co 3 tygodnie dostarcza książki do naszych Placówek, aby mogły z nich korzystać Dzieci.