Już za chwilę „Rowerowy maj” 2023

Śmiało możemy powiedzieć, że to już jest tradycja. Jeżeli maj, to oczywiście  przygotowania do akcji Rowerowy maj dobiegają  końca.

Po raz trzeci Nasza Szkoła oraz Przedszkola biorą udział w tej ogólnopolskiej akcji. Jej celem jest wg, organizatorów, promocja zdrowego trybu życia i zrównoważonej mobilności. Akcja skierowana jest do dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, a także grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów.

Program „ Rowerowy Maj”  zachęca, mobilizuje, i popularyzuję, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji by używać  roweru jako środka transportu do szkoły.

Przez te działania  uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Z  obserwacji organizatorów wynika, że akcja skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom. To przyczynia się do zmniejszenia, w rzeczywistości liczby samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

Już za chwilę „Rowerowy maj” 2023

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, musi w maju dotrzeć na lekcje w sposób aktywny. Aktywny to mianowicie, na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas, a także placówek organizatorzy akcji przewidzieli atrakcyjne nagrody.

W ubiegłorocznej Edycji  projektu Rowerowy Maj uczestnicy akcji, a było ich w naszej Skawinie ponad 2,6 tysiąca wykręcili ponad 63 tysiące przejazdów. Najlepszą klasą w naszych placówkach była klasa 2a z ponad 30% rowerową frekwencją w maju. Jak będzie w tym roku?

 

error: Content is protected !!
Skip to content