Placówki edukacyjne

Fundacja INKLUZJA - Edukacja Włączająca

prowadzi aktualnie 3 placówki oświatowe

Niepubliczne Przedszkole

„Parkowe Skrzaty”
ul. Zamkowa 14A
32-050 Skawina

Niepubliczne Przedszkole

„ZIPI INKLUZJA”
ul. W. Sikorskiego 13
32-050 Skawina

Społeczna Szkoła podstawowa

„ZIPI INKLUZJA”
ul. W. Sikorskiego 13
32-050 Skawina

„Nikt nie mówił, ze będzie łatwo. Ale mówił, że warto…”

W naszych placówkach poza bardzo dobrze wykształconymi nauczycielami pracują również wysokiej klasy specjaliści tacy jak np. pedagog, psycholog, fizjoterapeuta, specjalista integracji sensorycznej, tyflopedagog, oligofrenopedagog, logopeda.

Do naszych podopiecznych staramy się podchodzić indywidualnie ponieważ zdajemy sobie sprawę z różnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych każdego Dziecka. Prowadzimy terapie zarówno indywidualne jak i grupowe. Uważnie słuchamy potrzeb i zaleceń Rodziców i pomagamy w rozwiązaniu różnych problemów. Staramy się wypełniać dni nie tylko zajęciami wynikającymi z podstawy programowej zgodnie z MEN, ale również wszelkiego rodzaju zajęciami kreatywnymi i rozrywkami. Nasza kadra tworzy pomysłowy plan dnia i przygotowuje kreatywne zajęcia dla Dzieci takie jak np. zajęcia z elementami scenoplastyki, pieczenie ciasteczek itp. Organizujemy wiele ciekawych wycieczek zarówno rekreacyjnych jak i edukacyjnych. Nie można również pominąć częstych spacerów do parku, które mile uzupełniają dni spędzane w naszych placówkach. W najbliższym czasie planujemy również reaktywacje zajęć pływackich na basenie czy też zajęć karate.

Zaplecze i wyposażenie naszych placówek jest na bardzo wysokim poziomie. Naszym atutem jest również posiadanie w pełni wyposażonych sali do fizjoterapii, terapii integracji sensorycznej oraz biofeedbacku. Z roku na rok nasze udogodnienia wzrastają w bardzo szybkim tempie. Na wyposażeniu mamy również jonizatory, sterylizatory powietrza i nowoczesną klimatyzację.

Nasze placówki są obsługiwane przez catering zewnętrzny, który umożliwia wprowadzanie Dzieciom wszelkich diet zalecanych od lekarzy. Dodatkowo, w trudnych przypadkach, przewidujemy również możliwość korzystania z własnych posiłków zgodnie z odpowiednią procedurą.

Do wszelkich tematów podchodzimy kierując się zasadą, że to my jesteśmy dla Rodziców i Dzieci a nie Rodzice i Dzieci dla nas. Naszym motto jest: „Mądrze wspierać młodego człowieka, by stał się szczęśliwym dorosłym”.

error: Content is protected !!
Skip to content