Sukces Gosi Sitko na Zimowych Igrzyskach w Czechach

Małgorzata Sitko – uczennica 6 klasy Społecznej Szkoły Podstawowej ZIPI INKLUZJA ze Skawiny zdobyła brązowy medal w Narciarstwie Alpejskim na Zimowych Międzynarodowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Czeskich Budziejowicach EMIL OPEN. To ogromny sukces, jesteśmy z Gosi dumni 🙂 

Gosia wzięła udział w drugiej edycji  zawodów sportów zimowych „Emil Open” w Czechach dzięki Polskiemu Komitetowi Paraolimpijskiemu, któremu bardzo dziękujemy za wsparcie.

Emil Open to Zimowe Międzynarodowe Igrzyska olimpijskie dla młodych osób niepełnosprawnych. Misją igrzysk jest promowanie „włączania społecznego” poprzez sport osób niepełnosprawnych. Zawody trwały 2 dni. W pierwszym dniu było zapoznanie z trasą i eliminacje, a drugim dniu już punktowane dwa przejazdy. W mini igrzyskach wzięli udział zawodnicy z 5 krajów:  Czech, Słowacji, Polski, Węgier i Albanii w 5 dyscyplinach: narciarstwo alpejskie, snowboard, biegi na nartach, biegi na rakietach śnieżnych i parahokej.

Gosia amatorsko jeździ na nartach już od kilku sezonów, ale dopiero pierwszy raz miała okazję pojechać prawdziwy slalom. Tym większe było zaskoczenie, kiedy na końcowej ceremonii okazało się, że zdobyła brązowy medal w swojej kategorii.

error: Content is protected !!
Skip to content