Warsztaty wielkanocne, prowadzone przez Tytusa Wożniaka z pasieki „Zagroda Edukacyjna Pasieka

1 kwietnia 2025 roku w naszych placówkach: Niepubliczne Przedszkole „Parkowe Skrzaty”, Niepubliczne Przedszkole ZIPI oraz Społeczna Szkole Podstawowej odbyły się niezwykłe Warsztaty prowadzone przez Pana Tytusa Woźniaka z „Pasieki u Tytusa”.

Dzieci wraz z rodzicami miały okazję poczuć magię tradycji, uczestnicząc w tworzeniu wyjątkowych pisanek w tradycyjnej technice batikowej. Dzięki woskowi, barwnikom i odrobinie cierpliwości, jajka zamieniły się w prawdziwe dzieła sztuki! To była wspaniała okazja do wspólnego spędzenia czasu i odkrywania radości płynącej z rękodzieła.

Uczestnicy uczyli się, jak pisać rozgrzanym woskiem – najpierw na kartce, a następnie na jajku. W zależności od wieku i umiejętności grafomotorycznych, dostosowane zostały odpowiednie wzory: od prostych kropek i kresek po bardziej złożone motywy.

Warsztaty okazały się nie tylko kreatywne, ale również satysfakcjonujące, przynosząc dzieciom radość z wykonania własnej pisanki, którą będą mogły dodać do swojego koszyczka wielkanocnego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i wspaniałą atmosferę! 🌷✨

Przejdź do treści