Wycieczka integracyjna Sucha Beskidzka

18 maja odbyła się wycieczka integracyjna dla rodzin dzieci związanych ze Społeczną Szkołą Podstawową ZIPI Inkluzja. Słoneczny sobotni poranek pozwolił na wspólną podróż pociągiem do Suchej Beskidzkiej, mieliśmy niepowtarzalną okazje spotkać się, poznać bliżej i porozmawiać.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru i wspólnego drugiego śniadania w Parku Zamkowym. Dzieci miały okazję swobodnie pobawić się w berka, poznać swoje rodzeństwo oraz oswoić się z rodzicami swoich kolegów i koleżanek. 

Po wspólnym posiłku mogliśmy rozpocząć wędrówkę na górę Jasień oraz poznać zakamarki Czarnego Lasu. Dzieciaki dzielnie liczyły kroki, zbierały patyki i napawały się otoczeniem przyrody. Lekko zmęczeni, ale też pełni szczęścia zrobiliśmy zdjęcia na zamkowym dziedzińcu i poszliśmy oglądać odrestaurowany rynek w Suchej Beskidzkiej. Fontanna cieszyła się szczególnym zainteresowaniem dzieciaków, następnie obiad, tym razem wybór padł oczywiście na wyczekiwaną i uwielbianą pizzę w jednym z najstarszych lokali. Całkowicie przypadkiem udało nam się trafić również na kawę (dla rodziców też coś musi być) do najstarszej kawiarni przy rynku, która miała niepowtarzalny klimat i kończył już 18 lat działalności. 

 Po odpoczynku pozostał spacer na Dworzec w Suchej Beskidzkiej, następnie zmęczeni, ale zrelaksowani wsiedliśmy w powolny pociąg do Skawiny. Dzień spędzony w ten sposób był niesamowitym doświadczeniem i pozwolił rodzicom zobaczyć interakcje dzieciaków z rówieśnikami, wymienić się doświadczeniami z innymi oraz chwilę odetchnąć ciesząc się ze wspólnego towarzystwa. 

 Powstały również kolejne pomysły na wycieczki w przyszłości 😊

error: Content is protected !!
Skip to content